Plytka bezpieczenstwa

Wytrwali miłośnicy drogi na rowerze nie są w stanie odmówić sobie przyjemności czerpanej z drogi na rowerze chociażby w okresie oczekiwanego deszczu. Tłumaczą, że dobry strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze nie czyni żadnej różnicy między wypadami rowerowymi w deszczu jak oraz w sezonie dobrej pogody. Poniżej przedstawiamy potencjalny strój przeciwdeszczowy do drogi na rowerze oraz ranking najlepszego sprzętu przeciwdeszczowego, natomiast będzie on tylko wskazówką do ostatniego, na co dać uwagę podczas zakupu. Jak wiadomo, nasze pragnienia będą oryginalne podczas wycieczki w małą mżawkę i wypad w pole, gdzie z natury pogoda jest kapryśna.

Lekka kurtka przeciwdeszczowa – jej główną cecha istnieje to, że niewiele waży, i po złożeniu zajmuje mało miejsca. Jest spokojnym rozwiązaniem, kiedy określamy się na przejażdżkę w czasie niepewnej pogody, ale na zapewne nie na permanentną ulewę. Jej istotną zaletą jest niewielka przepuszczalność powietrza, więc po długim czasie dużego wysiłku nasze ciało potrafi się nadmiernie spocić a my zaczniemy poczuć się gdy w saunie. Tradycyjna kurtka przeciwdeszczowa – jest szersza i cieplejsza od wcześniej opisanej kurteczki przeciwdeszczowej, jednak przyznaje się nie tylko na rower, jednak i na piesze przechadzki. Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa powinna mieć stójkę, lekko przedłużony tył, (aby zabezpieczyć nasze nerki przed wychłodzeniem) oraz przynajmniej jedną kieszeń na drobiazgi. Co dobrze, tego typu sportowe kurtki przeciwdeszczowe są zaopatrzone w membranę, dzięki czemu ubranie nie tylko chroni nas przed deszczem, ale jednocześnie odprowadza pot, dzięki czemu po długim potu nie poczujemy nieprzyjemnego wrażenia szykowania się. Spodnie przeciwdeszczowe – wybór patrzy w istocie tak samo jak z kurtkami. Albo lekkie, ale słabo oddychające, albo lekko grubsze, lecz odprowadzające pot. Najważniejszym jest natomiast, aby zwrócić uwagę na fakt, czy osoby radę przeciwdeszczowe spodnie ubrać i na naturalne spodnie, najlepiej bez ściągania obuwia (czasem daje się, że gdy dopadnie nas deszcz nie mamy ani ochoty, ani warunków by przebierać spodnie).

Strój przeciwdeszczowy do drogi na rowerze może stanowić wszystkie wysoko wymienione elementy garderoby. Dodatkowym wyjściem są również specjalne ochraniacze przeciwdeszczowe na kask, buty i rękawice. A albo będą one brane w decydującej mierze zależą od indywidualnych preferencji rowerzysty oraz warunków, w których się znajdzie.