Nerwica dusznosci

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w teraźniejszych czasach. Dotyczy to ze koleje naszego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy łatwo a często brakuje nam czasu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. A jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i serca. Może istnieć i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę spośród tego, że ich reakcje ciała nie są tak sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle skupiają się z bogatymi fobiami. Chory boi się takich rzeczy, a jego ciało reaguje wtedy w "inny" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, skłonności do tworzenia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą technologią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei różne sprawy z całego życia, podczas jakich posiadał objawy nerwicy. Dzięki temu sprowadza się jego lęk i zły oswaja się z pewnymi sprawami. W wybranych przypadkach konieczne jest wyjątkowo leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.